-

12.sınıf öğrencimiz Nesrin Serra KÖŞKEROĞLU ilk PORTFOLYO SERGİSİNİ 22 Kasım 2021 Pazartesi günü okulumuz lise binasında açtı. Sanatın insanı insanlaştıran, derinleştiren ve yaşamı yeniden anlamlandıran etkisine katkıda bulunan öğrencimizi kutluyor sanatsal çalışmalarının devamını diliyoruz.

 

 

…Küçüklüğümden beri sanatla haşır neşirim. Resim benim için her zaman bir hobiden fazlasıydı. Bunda okulumun ve ailemin katkısı çok büyük. Çizmeye, bir şeyler üretmeye şu yaşımda başladım diyemem çünkü kendimi bildim bileli bunu yapıyorum ve inanılmaz bir keyif alıyorum.

Küçük yaşlarda ailemle beraber resim sergilerine giderdim ve hayran hayran resimleri incelerdim. Bir gün benimkilerin de asılmasını ve insanlar tarafından incelenmesini isterdim. Sonuç olarak bugün buradayız:)

Mutlu ya da üzgün olayım fark etmez, hep duygularımı çizerek yansıtmayı tercih ettim.

Ünlü ressam Vincent van Gogh’ un da dediği gibi; “Duygularım zaman zaman o kadar güçlü ki, fakında bile olmadan çalışıyorum. Fırça darbeleri konuşmak gibi geliyor.”

Neredeyse her yere çizdim; kâğıtlara, tuvallere, kumaşlara, taşlara, duvarlara… Bunları sizlerle paylaşmaktan büyük bir heyecan duyuyorum.

Umarım çizerken yaşadığım duyguları sizler de sergimi gezerken keyifle tadarsınız.  

Haberler

Okulumuz 5. Sınıf öğrencileri gerçekleştirmekte oldukları “Doğal Afetler” konulu STEM projesinin sunumunu Eko…

17 Mayıs 2022 , Salı

Dördüncü sınıflar arasında ödev hazırlama yarışmasının bu yıl yedincisi gerçekleştirildi. Yarışmada birinci seçilen…

6 Mayıs 2022 , Cuma

Uluslararası 23 Nisan Kupası Eskrim Müsabakalarında öğrencimiz Ada Tekinel U10 kılıç kategorisinde 7.,…

27 Nisan 2022 , Çarşamba