Bir haftalık kültürlerarası değişim fırsatı

Okulumuz Erasmus KA229 Tiyatro ve Kültürlerarası Değişim projesinde görev alan 15, 10. sınıf öğrencimiz ve 2 öğretmenimizle Türkiye Ulusal Ajans’ın desteğiyle 7-13 Kasım tarihleri arasında ilk hareketliliği Fransa'nın Clermont Ferrand şehrindeki Albert Camus lisesine giderek gerçekleştirdi.

Fransa'nın koordinatörlüğünde öğrencilerin tiyatro çerçevesinde kültürlerarası etkileşim ve farklı kültürleri tanımaları amacıyla oluşturulan projede Fransa, Türkiye, Portekiz, Romanya ortaklığıyla gerçekleşmedir. Öğrencilerin bu amaca yönelik olarak senede iki defa ortakların ülkelerinde birbirlerini misafir ederek, çeşitli tiyatro çalışmaları ve kültürel bölgelerin ziyaretiyle kültürlerini tanıtacaklar.

Geçtiğimiz hafta ise Fransa'ya yapılan ziyarette öğrenciler diğer ülkelerin öğrencileriyle beraber hiphop, grafiti ve tiyatro atölyelerine katıldılar. Lyon ve Clermont Ferrand'da bulunan kültürel yansımalarını inceleyerek, Fransız tatlarını deneme, kültürel gösterilere ve tiyatro oyunlarına katılma, şehir ve kasaba hayatını yaşama, bu bölgedeki yaşantıları gözlemleme fırsatı yakaladılar.

Haberler

Okulumuz 5. Sınıf öğrencileri gerçekleştirmekte oldukları “Doğal Afetler” konulu STEM projesinin sunumunu Eko…

17 Mayıs 2022 , Salı

Dördüncü sınıflar arasında ödev hazırlama yarışmasının bu yıl yedincisi gerçekleştirildi. Yarışmada birinci seçilen…

6 Mayıs 2022 , Cuma

Uluslararası 23 Nisan Kupası Eskrim Müsabakalarında öğrencimiz Ada Tekinel U10 kılıç kategorisinde 7.,…

27 Nisan 2022 , Çarşamba