KARDEŞ OKUL PROJESİ

Proje 10. sınıf öğrencilerimize yöneliktir.

Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları ile Lycée Saint-Martin de Rennes (Fransa) arasında 2008-2009 yılından bu yana her iki okul öğrenci, veli ve öğretmenlerinin memnuniyetlerini karşılıklı olarak ifade etmeleri üzerine imzalanan ve yenilenen 5 yıllık mutabakatlarla sürdürülen bir kardeş okul projesidir.

Proje, okul yönetimlerinin mutabık kaldıkları bir konu üzerinde her iki okulun öğrencilerinin bir ön çalışma yapmalarını, gerçekleştirdikleri kültürel ziyaret esnasında da hem kardeş okulun eğitim ve öğretim olanaklarını yakından izlemelerini ve bunun yanı sıra proje sunumlarını sergilemelerini içermektedir.

Öğrencilerimiz Fransa ziyareti süresince kardeş okul öğrenci aileleri tarafından misafir edilmekte, kardeş okul öğrencileri de Türkiye’yi ziyaret programı çerçevesinde velilerimiz tarafından misafir edilmektedirler.

Öğrencilerimizin, bir başka kültürü tanımak, kendi kültürlerini ülke dışında tanıtmak gibi bir misyon çerçevesinde sosyal çevrelerinin de genişlemesini sağlayan projenin ilerideki yıllarda da aynı istekle devam edeceği kanısındayız.