Cern – Beam Line For Schools Yarışmasında Öğrencilerimiz, İkinci Kez Kısa Listeye Girdi Ve “Stars Shine For Everyone” Kategorisini Kazandı!

Cern 2024 Popup

Öğrenci takımımız dünyanın önde gelen parçacık fiziği araştırma merkezi CERN tarafından düzenlenen “Beam Line for Schools” yarışmasında, öğretmenlerimiz Elif ÖZCAN ve Esin GÖÇOĞLU’nun rehberliğinde, ikinci kez kısa listeye girmeyi başardı ve “Stars Shine for Everyone” kategorisini kazandı. Bu yıl düzenlenen yarışmada 78 ülkeden toplam 461 deney önerisi arasından seçilerek başarı elde eden takımımız, okulumuzun bilimsel başarısını bir kez daha tescil etti ve teleskop, deney setleri ve CERN logolu hediyelerle ödüllendirildi.Bu ödüller, öğrencilerimizin bilimsel meraklarını daha da besleyecek ve onları gelecekteki bilim yolculuklarına

Öğrencilerimiz, Deniz ÖNDEŞ, Can OKAN, Doruk ÖZEMRE, Artun HAZER, Can MURATÇAY, Yiğit ÇİFTÇİ, Deniz ÜNVER, Selen İNAL, Ada Selin YURDUŞEN, Elif Ela AY, Eren Toprak ÖZCAN, Hakan SÜRERBİÇER, Duru ATSÜ ve Özgür Can KİBRİTÇİOĞLU ‘nu başarılarından dolayı tebrik ediyoruz. Gelecekte de benzer başarılar elde etmelerini diler, onların bilimsel keşif yolculuklarına her zaman destek olmaktan gurur duyarız.
Menü